> Tradiční karate

NP karate mládeže 2.kolo 2014 - reportáž

17. 6. 2014 |Václav Šolc

Reportáž z národního poháru karate mládeže 2.kolo 2014.


Ústecký Sport Union a jeho lovosické středisko, se opět vytáhlo. Sportovní hala Chemik v Lovosicích hostila 7. června na 320 mladých karatistů celé České republiky. V celkem 430 startech se zde předvedli závodníci kategorie žactva a dorostu, v kata (bojové sestavy) i kumite (sportovní zápas dvojic), v duelech o body na postup na letošní M ČR.

Soutěž byla rozšířena o první kolo Ligy družstev dorostu ČSKe. Lovosická hala sice nešla nafouknout, ale přesto se sem vešlo šest tatami a přistavený stan vedle haly pojal další rozcvičovací plochu.

„Akce se konala podle nových podmínek ČUBU a ta také poskytla pořadateli veškerý technický a materiální komfort. Vize v konání velkých soutěží, které budou končit v rozumném časovém limitu se naplnila,“ řekl ředitel soutěže Josef Rajchert.

 


Dále soutěž zaznamenala nebývalý nárůst kvalitních závodníků a to i z klubů, o kterých ještě před časem ještě nevědělo. Snad se blýská na lepší časy Českého karate, které v posledních létech, zejména ve starších kategoriích zaznamenalo početní úpadek.

Dvě zlata, a to v kata i kumite, si na krk pověsily pražská Kristýna Řeháková z Karate Vision nebo Lucie Štroblová z Fight Club České Budějovice. „Je potěšující, že mezi závodníky je stále dost těch, kteří dokáží ovládnou obě disciplíny a nejsou jen těžcí „specialisté“, poznamenal autor článku.

Zcela jasným favoritem soutěže v kumite, byl starší žák, ústecký Petr Podrábský. Jeho zápasový přehled, variabilita technik a schopnost útočit z každé pozice, zaujala i přítomnou ČT, která sbírala materiál pro svůj sportovní TV magazín. Předvedl útočný koncert a po vítězných eliminacích porazil i ve finále havířovského Nguyena. Podrábský se také zúčastnil disciplíny kata, kde vybojoval bronzovou medaili.

 


V počtu medailí a úspěchů se tentokráte stal bezkonkurenčně vítězem jihočeský Fight Club České Budějovice (13 zlatých, 11 stříbrných a 17 bronzových medailí!). Ten, spolu s TJ Karate České Budějovice, libereckým SKK Shotokan Liberec a ústeckým Sport Unionem, přivezl také nejpočetnější výpravu. Do popředí úspěšnosti se začíná dostávat i další nový klub Karate Lions Pardubice. Tentokráte, v sestupné tendenci, jsou moravské kluby s nízkou účastí a bývalé kluby popředí úspěšnosti NP ,Kesl ryu Praha a Kamura ryu Ústí nad Labem.

„Nový systém pořádání soutěží má přinést větší produktivitu v časové ose soutěží. Maximální využití sportovních hal a časového harmonogramu. Očekávají se soutěže, které budou končit v časovém horizontu do 17 hodin a letošní nová kola NP to prokázala“, okomentoval seriál NP mládeže člen VV ČSKe Josef Rajchert.

Sdílet článek

Další články z kategorie

Novinky

Karate-info v novém

1. 11. 2018

A je to tu. Nejpopulárnější a nejnavštěvovanější internetový zpravodajský server o karate v České a Slovenské republice je zpět. Nyní ve zcela novém designu, s novou redakcí a novým provozovatelem.

Seniorský šampionát karate v Příbrami

18. 2. 2015

Všichni závodníci, dychtící po titulech Mistrů ČR v kategoriích nad 18, do 21let (U21) a Masters si dali dostaveníčko ve Sportovní hale v Příbrami.

22. Karate Kid Cup s mezinárodní účastí

28. 12. 2014

Reportáž z turnaje karate Kid Cup.

Filip Miler - rozhovor

29. 9. 2014

Přinášíme rozhovor s úspěšným závodníkem, trenérem a předsedou velkého českého klubu karate Filipem Milerem.

Mladí karatisté míří na šampionát do Japonska, spoléhají na sponzory

11. 9. 2014

Na mistrovství světa v karate do Tokia na začátku října odletí tři mladí karatisté z Děčína a České Lípy.

Den Ostravského Karate

27. 8. 2014

Masarykovo náměstí v Ostravě, 5. září 2014 - toto je místo a datum, které by měl mít v kalendáři zapsáno snad každý karateka v ČR. Bude se totiž konat Den ostravského karate!

14 medailí z Hungarian Tatami Karate Cup 2014

5. 3. 2014

Reportáž z turnaje Hungarian Tatami Karate Cup 2014, kde TJ Karate Č.Budějovice vybojoval 14 medailí!

Slavomír Svoboda - rozhovor

21. 2. 2014

Aktuální rozhovor s předsedou ČUBU a ekonomem Českého Svazu karate panem Slavomírem Svobodou. Otázky převážně na novinky ve svazu a pořádání soutěží.

Functional Karate Training BOSU - video

9. 8. 2013

Video od autorů Jakub Debrecenyi a Filip Saidl v podání jak využít karatistický trénink na cvičební pomůcce BOSU.

Info Presidenta ČSKe 7/2013

5. 8. 2013

Reakce na podnět předsedy KK ČAUS Petra Vrbíka v článku na serveru Karate-info ze dne 30.7.2013.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace