> Tradiční karate

Mladí karatisté míří na šampionát do Japonska, spoléhají na sponzory

11. 9. 2014 |Václav Šolc

Na mistrovství světa v karate do Tokia na začátku října odletí tři mladí karatisté z Děčína a České Lípy.

Adama Zdobinského, Jana Drobečka a Jakuba Kolka nominoval Český svaz karate do soutěže v týmovém synchronizovaném cvičení KATA. „KATA je sestava úderů a kopů, která představuje boj proti imaginárnímu soupeři. My sestavu předvedeme jako tým,“ vysvětluje Adam Zdobinský.

Všichni tři sportovci se karate věnují v děčínském Relax klubu už řadu let. Všichni začínali před patnácti lety, coby malí kluci pod vedením Milana Veselého a Pavla Znamenáčka.

„Spolu jako tým cvičíme téměř deset let. Za tu dobu se z nás stali nejlepší přátelé. Přes národní soutěže jsme se postupně vypracovali až na posty reprezentantů,“ popisuje úspěchy Adam.

Na kontě už mají 4. místo na Mistrovství Světa v Thajské Pattaye (2011), 1. místo na Mistrovství Evropy JKA (Japan Karate Association, poz.red.) v Praze (2012), 3. místo na Mistrovství Evropy JKA v německé Kostnici.

Cesta na mistrovství má však háček. Sportovci si ji musí zaplatit sami. „Český Svaz JKA v tuto chvíli nemá možnosti na to, aby nám poskytl jakoukoliv finanční pomoc. Nemyslím si, že by ČSTV na tento sport úplně zapomínal, ale převážnou část dotací poskytuje olympijským sportům. Neolympijské zůstávají v pozadí, což může být škoda pro diváky," dodává Adam Zdobinský.

Rozpočet už mají zpracovaný, každého vyjde cesta na mistrovství na padesát tisíc korun. „Šetříme a samozřejmě spoléháme na sponzory, že nám některý se zaplacením cesty do Japonska pomůže.“

Zdroj: Autor: Alice Klaubenschalková / 5plus2.cz

Sdílet článek

Další články z kategorie

Novinky

Karate-info v novém

1. 11. 2018

A je to tu. Nejpopulárnější a nejnavštěvovanější internetový zpravodajský server o karate v České a Slovenské republice je zpět. Nyní ve zcela novém designu, s novou redakcí a novým provozovatelem.

Seniorský šampionát karate v Příbrami

18. 2. 2015

Všichni závodníci, dychtící po titulech Mistrů ČR v kategoriích nad 18, do 21let (U21) a Masters si dali dostaveníčko ve Sportovní hale v Příbrami.

22. Karate Kid Cup s mezinárodní účastí

28. 12. 2014

Reportáž z turnaje karate Kid Cup.

Filip Miler - rozhovor

29. 9. 2014

Přinášíme rozhovor s úspěšným závodníkem, trenérem a předsedou velkého českého klubu karate Filipem Milerem.

Den Ostravského Karate

27. 8. 2014

Masarykovo náměstí v Ostravě, 5. září 2014 - toto je místo a datum, které by měl mít v kalendáři zapsáno snad každý karateka v ČR. Bude se totiž konat Den ostravského karate!

NP karate mládeže 2.kolo 2014 - reportáž

17. 6. 2014

Reportáž z národního poháru karate mládeže 2.kolo 2014.

14 medailí z Hungarian Tatami Karate Cup 2014

5. 3. 2014

Reportáž z turnaje Hungarian Tatami Karate Cup 2014, kde TJ Karate Č.Budějovice vybojoval 14 medailí!

Slavomír Svoboda - rozhovor

21. 2. 2014

Aktuální rozhovor s předsedou ČUBU a ekonomem Českého Svazu karate panem Slavomírem Svobodou. Otázky převážně na novinky ve svazu a pořádání soutěží.

Functional Karate Training BOSU - video

9. 8. 2013

Video od autorů Jakub Debrecenyi a Filip Saidl v podání jak využít karatistický trénink na cvičební pomůcce BOSU.

Info Presidenta ČSKe 7/2013

5. 8. 2013

Reakce na podnět předsedy KK ČAUS Petra Vrbíka v článku na serveru Karate-info ze dne 30.7.2013.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace