> Olympijské karate

NP karate mládeže 2.kolo 2014 - reportáž

17. 6. 2014 |Václav Šolc

Reportáž z národního poháru karate mládeže 2.kolo 2014.


Ústecký Sport Union a jeho lovosické středisko, se opět vytáhlo. Sportovní hala Chemik v Lovosicích hostila 7. června na 320 mladých karatistů celé České republiky. V celkem 430 startech se zde předvedli závodníci kategorie žactva a dorostu, v kata (bojové sestavy) i kumite (sportovní zápas dvojic), v duelech o body na postup na letošní M ČR.

Soutěž byla rozšířena o první kolo Ligy družstev dorostu ČSKe. Lovosická hala sice nešla nafouknout, ale přesto se sem vešlo šest tatami a přistavený stan vedle haly pojal další rozcvičovací plochu.

„Akce se konala podle nových podmínek ČUBU a ta také poskytla pořadateli veškerý technický a materiální komfort. Vize v konání velkých soutěží, které budou končit v rozumném časovém limitu se naplnila,“ řekl ředitel soutěže Josef Rajchert.

 


Dále soutěž zaznamenala nebývalý nárůst kvalitních závodníků a to i z klubů, o kterých ještě před časem ještě nevědělo. Snad se blýská na lepší časy Českého karate, které v posledních létech, zejména ve starších kategoriích zaznamenalo početní úpadek.

Dvě zlata, a to v kata i kumite, si na krk pověsily pražská Kristýna Řeháková z Karate Vision nebo Lucie Štroblová z Fight Club České Budějovice. „Je potěšující, že mezi závodníky je stále dost těch, kteří dokáží ovládnou obě disciplíny a nejsou jen těžcí „specialisté“, poznamenal autor článku.

Zcela jasným favoritem soutěže v kumite, byl starší žák, ústecký Petr Podrábský. Jeho zápasový přehled, variabilita technik a schopnost útočit z každé pozice, zaujala i přítomnou ČT, která sbírala materiál pro svůj sportovní TV magazín. Předvedl útočný koncert a po vítězných eliminacích porazil i ve finále havířovského Nguyena. Podrábský se také zúčastnil disciplíny kata, kde vybojoval bronzovou medaili.

 


V počtu medailí a úspěchů se tentokráte stal bezkonkurenčně vítězem jihočeský Fight Club České Budějovice (13 zlatých, 11 stříbrných a 17 bronzových medailí!). Ten, spolu s TJ Karate České Budějovice, libereckým SKK Shotokan Liberec a ústeckým Sport Unionem, přivezl také nejpočetnější výpravu. Do popředí úspěšnosti se začíná dostávat i další nový klub Karate Lions Pardubice. Tentokráte, v sestupné tendenci, jsou moravské kluby s nízkou účastí a bývalé kluby popředí úspěšnosti NP ,Kesl ryu Praha a Kamura ryu Ústí nad Labem.

„Nový systém pořádání soutěží má přinést větší produktivitu v časové ose soutěží. Maximální využití sportovních hal a časového harmonogramu. Očekávají se soutěže, které budou končit v časovém horizontu do 17 hodin a letošní nová kola NP to prokázala“, okomentoval seriál NP mládeže člen VV ČSKe Josef Rajchert.

Sdílet článek

Další články z kategorie

Novinky

NP karate v Praze 2020: Fotoreportáž

6. 10. 2020

Nejlepší momenty z posledního národního poháru tohoto roku, který se konal v neděli 4. 10. ve Štěrboholech

MČR Karate 2019: Fotogalerie

11. 12. 2019

Připomeňte si MČR Karate 2019, které se konalo 7. - 8. prosince ve Vysočanské UNYP aréně.

Národní pohár karate v Praze

5. 10. 2019

Přinášíme Vám výsledky a fotografie ze 3. kola NP, který se konal 29. 9. 2019 ve sportovní hale Hamr sport Štěrboholy v Praze.

Národní pohár karate 29. 9. 2019 - propozice

6. 9. 2019

Přinášíme Vám propozice na Národní pohár juniorů, U21 a seniorů, který organizuje Pražský svaz karate. Jedinečná možnost se nominovat na Mistrovství ČR 2019 v Praze. Celá soutěž je koncipovaná jako memoriál Ing. Jiřího Fuchse, který byl dlouhá letá předsedou Pražského svazu karate a také významným českým karatistou. Akce je podporovaná Magistrátem hl. m. Prahy

Nejlepší okamžiky z finálových zápasů na Evropských hrách

wkf.net

10. 8. 2019

Podívejte se na ty nejlepší okamžiky z finálových zápasů Evropských her.

Veronika Mišková odletěla na Evropské hry 2019 do Minsku

26. 6. 2019

Veronika Mišková odletěla na jednu z největších sportovních událostí světa a to na Evropské hry 2019, které letos probíhají v Minsku.

Pardubice open 2019

17. 6. 2019

Reportáž ze 7. ročníku Lions Cupu.

Výsledky a fotogalerie 2. kolo NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů

3. 6. 2019

Aktualizované výsledky a fotogalerie

Fotogalerie z Karate Premier League Maroko

Autor fotografií: Servolle Xavier / WKF Zdroj: World Karate Federation / Kphotos.net

21. 4. 2019

Přinášíme fotografie z prestižní soutěže WKF Karate Premier League, která od 19. 4. do 21. 4. 2019 probíhá v Maroku (Rabat),

Výsledky 1. kola NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů

zdroj: http://www.karateusti.cz/fotogalerie/NP%20%C4%8Cesk%C3%A1%20L%C3%ADpa%202016/index.html

10. 4. 2019

Přinášíme výsledky 1. kola NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace