> Olympijské karate

Národní pohár juniorů, U21 a seniorů - reportáž

8. 10. 2014 |Václav Šolc

V sobotu 4. 10. 2014 do Prahy přijeli závodníci ze všech koutů České republiky na Národní pohár juniorů, U21 a seniorů.


Turnaj byl pořádán ve spolupráci Českého svazu karate a klubu SK KAMIWAZA KARATE. Po změně nominačních kritérií byly tyto závody jedny z mála možností, jak se nominovat na Mistrovství ČR. Oproti předchozím rokům byla také novinkou nominační kategorie U21, která dává možnost závodníkům ve věku od 18 do 20 let startovat jak v seniorech, tak právě v kategorii věkově bližších závodníků. Přechod z juniorů do seniorů je díky tomu pro mnoho závodníků snazší. Turnaje se účastnila i řada členů státní reprezentace, kteří startovali jak na Národním poháru, tak i později v Lize kumite týmů, která byla součástí turnaje.

 


Oproti předchozím rokům byla soutěž zahájena nejprve Národním pohárem a až poté proběhla Liga kumite týmů. Cílem bylo snížit riziko startu (v případě zranění na lize), v nominační kategorii na Národním poháru. To řada závodníků kumite na místě ocenila. Velmi pozitivní reakce z řad publika, závodníků a všech zúčastněných byla také na organizaci soutěže pořádajícím klubem SK KAMIWAZA KARATE. Závodníci byli např. v průběhu turnaje informováni o startu jednotlivých kategorií na promítacím plátně. Časový harmonogram seděl téměř dokonale a všichni předem věděli, za jak dlouho budou startovat a na kterém tatami. Díky tomu se mohli závodníci v klidu připravovat v rozcvičovně.

 


Velmi zajímavou kategorií, z pohledu diváků, byla kategorie kata muži. Ta nabídla řadu zajímavých zápasů. Jedním z nejlepších byl „boj“ o postup do finále mezi Markem Pohankou a Michalem Slávikem. Marek nasadil proti Michalovi svoji oblíbenou kata Kanku-sho. Michal reagoval cvičením sestavou Unsu. Oba „zajeli“ svoji kata velmi precizně. I proto byla, před následným hvizdem, cítit u tatami velká nervozita, na kterou stranu se rozhodčí přikloní a komu bude přát více štěstí. Po mávnutí praporků se vítězem zápasu 3:2 stal Marek Pohanka, který následně ve finále porazil i Adama Peška a stal se vítězem celé kategorie. Marek následně přidal další zlatou medaili v kategorii kumite.

 


V kategorii kata ženy dominovala reprezentantka Veronika Mišková, která ve finále porazila závodnici Anežku Kotěrovou.

 


Po ukončení kategorie kata proběhl slavnostní nástup, kde byly předány dary rozhodčím a následně medailistům z kategorie kata. Medailisté obdrželi originální medaile a navíc věcné ceny od společností Zlatopramen a VITALVIBE, která podpořila soutěž řadou velmi kvalitní doplňkové výživy nejen pro sportovce.

 


Poté byla zahájena soutěž kumite. Divácky atraktivní byly zejména zápasy v mužských váhových kategoriích. Jedna z nejzajímavějších byla kategorie kumite muži BRH, kde se potkali úspěšní reprezentanti jako je např. Jindřich Pilmann, Tomáš Reich, Vojtěch Kočí, či Jan Kočí. Vítězem této kategorie se stal Jindřich Pilmann, který ve finále porazil Vojtu Kočího. Jindra rozšířil svoji sbírku zlatých medailí i v kategorii kumite muži -84kg. Tomáš Reich, či Vojtěch Kočí však nemuseli litovat, jelikož si zlatou medaili vybojovali ve svých váhových kategoriích.

 


Druhou polovinu turnaje „osvěžil“ Wings Team společnosti Red Bull, který zdarma rozdával v hale vychlazené plechovky energy drinku.

Po ukončení Národního poháru následovala Liga kumite týmů. Během turnaje neproběhlo žádné zdržení a i přes velmi slušný počet závodníků, byl dodržen časový harmonogram a turnaj vč. Ligy kumite týmů byl ukončen již v 16:30. Sportovní zázemí v hale navíc nabídlo možnost sledování online výsledků jednotlivých kategorií na internetu. Na turnaji startovalo více než 168 závodníků v jednotlivých kategoriích z 31 klubů, což je na juniorskou a seniorskou soutěž velice dobrý počet.

Závěr hodnotil organizátor turnaje Filip Miler slovy: „Jsem rád, že se celému týmu KAMIWAZA KARATE podařilo vytvořit velmi kvalitní turnaj, na který jak doufáme, budou všichni v dobrém dlouho vzpomínat“.

Výsledky: ZDE.

Pavouky jednotlivých kategorií naleznete na výše uvedeném odkaze ve statistikách.

Autor: Filip Miler

Sdílet článek

Další články z kategorie

Novinky

NP karate v Praze 2020: Fotoreportáž

6. 10. 2020

Nejlepší momenty z posledního národního poháru tohoto roku, který se konal v neděli 4. 10. ve Štěrboholech

MČR Karate 2019: Fotogalerie

11. 12. 2019

Připomeňte si MČR Karate 2019, které se konalo 7. - 8. prosince ve Vysočanské UNYP aréně.

Národní pohár karate v Praze

5. 10. 2019

Přinášíme Vám výsledky a fotografie ze 3. kola NP, který se konal 29. 9. 2019 ve sportovní hale Hamr sport Štěrboholy v Praze.

Národní pohár karate 29. 9. 2019 - propozice

6. 9. 2019

Přinášíme Vám propozice na Národní pohár juniorů, U21 a seniorů, který organizuje Pražský svaz karate. Jedinečná možnost se nominovat na Mistrovství ČR 2019 v Praze. Celá soutěž je koncipovaná jako memoriál Ing. Jiřího Fuchse, který byl dlouhá letá předsedou Pražského svazu karate a také významným českým karatistou. Akce je podporovaná Magistrátem hl. m. Prahy

Nejlepší okamžiky z finálových zápasů na Evropských hrách

wkf.net

10. 8. 2019

Podívejte se na ty nejlepší okamžiky z finálových zápasů Evropských her.

Veronika Mišková odletěla na Evropské hry 2019 do Minsku

26. 6. 2019

Veronika Mišková odletěla na jednu z největších sportovních událostí světa a to na Evropské hry 2019, které letos probíhají v Minsku.

Pardubice open 2019

17. 6. 2019

Reportáž ze 7. ročníku Lions Cupu.

Výsledky a fotogalerie 2. kolo NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů

3. 6. 2019

Aktualizované výsledky a fotogalerie

Fotogalerie z Karate Premier League Maroko

Autor fotografií: Servolle Xavier / WKF Zdroj: World Karate Federation / Kphotos.net

21. 4. 2019

Přinášíme fotografie z prestižní soutěže WKF Karate Premier League, která od 19. 4. do 21. 4. 2019 probíhá v Maroku (Rabat),

Výsledky 1. kola NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů

zdroj: http://www.karateusti.cz/fotogalerie/NP%20%C4%8Cesk%C3%A1%20L%C3%ADpa%202016/index.html

10. 4. 2019

Přinášíme výsledky 1. kola NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace