> Olympijské karate

Jindřich Pilmann - rozhovor před MS WKF 2014

2. 11. 2014 |Václav Šolc

Aktuální rozhovor s českým reprezentantem Jindrou Pilmannem, který bude bojovat na světovém šampionátů ve dvou disciplínách!

Jindro, blíží se Mistrovství světa karate WKF, kde jsi nominován ve dvou kategorií (kata/kumite). Jak probíhala příprava? Byla v něčem specifická?

Nemyslím si, že by příprava na letošní MS byla v něčem výrazně jiná než na jiná mistrovství. Snad jen čím dál víc pociťuju, že není tolik času jako dřív. Tréninky jdou s prací skloubit daleko hůř než studia.

Není běžné, že reprezentant bude startovat ve dvou disciplínách na takovém velkém šampionátů. Zbývá do startu několik dnů, kolik máš nyní tréninků týdně?

Běžné to určitě není. Popravdě ani já jsem nominaci na obě kategorie nečekal. Jelikož jsem měl menší problémy s kolenem, tak jsem se teď přímo před šampionátem snažil koleno šetřit. Navíc doufám, že tento odpočinek mě nabije novou energií a ještě větší chutí po dobrém výkonu.

V jaké kategorii si více věříš? A s jakými ambicemi odjíždíš do Německa?

Více si věřím v kata, v této kategorii mám více zkušeností a je mi celkově bližší. S ambicemi je to těžké. Chci podat dobrý výkon, se kterým budu spokojený a který budu v dané situaci považovat za maximum. Hodně záleží na losu, ačkoli jsou na těchto soutěžích skutečně jen ti nejlepší a každý zápas je těžký, tak některé jsou ještě těžší.

Jakou soutěž v tomto roce hodnotíš za úspěšnou?

Z hlediska kata považuji za povedené Budapest Open, kde jsem byl s výkonem spokojený i přesto, že jsem se po prázdninách ještě necítil v takové formě, v jaké bych chtěl. Z hlediska kumite to pak bylo MČR, nebo na podzim 1. kolo NP.

Kolik tipuješ, že česká reprezentace odveze medailí z MS ?

Možná jsem pesimista a nevyzní to dobře, ale medaili neočekávám. Byl by to obrovský úspěch a pro mě i překvapení. Když vezmeme v potaz, že ČR existuje od roku 93, tzn. že bylo 10 Mistrovství světa a ČR na nich za tu dobu získala 2 medaile (pokud se nepletu), tak zisk další medaile by byl super úspěch. Ale naděje umírá poslední.

Jaké jsou tvé plány po návratu? Jaká další soutěž bude následovat?

Po návratu si chci odpočinout a hlavně se dát dohromady po zdravotní stránce, doléčit všechny drobné šrámy a být úplně ok. Ohledně závodů ještě nemám moc jasno, přesné plány si teprve udělám. Nicméně po krátkém odpočinku začnu s fyzickou přípravou na jaro.

Děkuji, za rozhovor a přejeme hodně štěstí!

Sdílet článek

Další články z kategorie

Novinky

NP karate v Praze 2020: Fotoreportáž

6. 10. 2020

Nejlepší momenty z posledního národního poháru tohoto roku, který se konal v neděli 4. 10. ve Štěrboholech

MČR Karate 2019: Fotogalerie

11. 12. 2019

Připomeňte si MČR Karate 2019, které se konalo 7. - 8. prosince ve Vysočanské UNYP aréně.

Národní pohár karate v Praze

5. 10. 2019

Přinášíme Vám výsledky a fotografie ze 3. kola NP, který se konal 29. 9. 2019 ve sportovní hale Hamr sport Štěrboholy v Praze.

Národní pohár karate 29. 9. 2019 - propozice

6. 9. 2019

Přinášíme Vám propozice na Národní pohár juniorů, U21 a seniorů, který organizuje Pražský svaz karate. Jedinečná možnost se nominovat na Mistrovství ČR 2019 v Praze. Celá soutěž je koncipovaná jako memoriál Ing. Jiřího Fuchse, který byl dlouhá letá předsedou Pražského svazu karate a také významným českým karatistou. Akce je podporovaná Magistrátem hl. m. Prahy

Nejlepší okamžiky z finálových zápasů na Evropských hrách

wkf.net

10. 8. 2019

Podívejte se na ty nejlepší okamžiky z finálových zápasů Evropských her.

Veronika Mišková odletěla na Evropské hry 2019 do Minsku

26. 6. 2019

Veronika Mišková odletěla na jednu z největších sportovních událostí světa a to na Evropské hry 2019, které letos probíhají v Minsku.

Pardubice open 2019

17. 6. 2019

Reportáž ze 7. ročníku Lions Cupu.

Výsledky a fotogalerie 2. kolo NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů

3. 6. 2019

Aktualizované výsledky a fotogalerie

Fotogalerie z Karate Premier League Maroko

Autor fotografií: Servolle Xavier / WKF Zdroj: World Karate Federation / Kphotos.net

21. 4. 2019

Přinášíme fotografie z prestižní soutěže WKF Karate Premier League, která od 19. 4. do 21. 4. 2019 probíhá v Maroku (Rabat),

Výsledky 1. kola NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů

zdroj: http://www.karateusti.cz/fotogalerie/NP%20%C4%8Cesk%C3%A1%20L%C3%ADpa%202016/index.html

10. 4. 2019

Přinášíme výsledky 1. kola NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace