> Tradiční karate

Registrace uživatele

Osobní údaje

Přihlašovací údaje

Další bleskovky

Mladí karatisté míří na šampionát do Japonska, spoléhají na sponzory

11. 9. 2014 |Václav Šolc

Na mistrovství světa v karate do Tokia na začátku října odletí tři mladí karatisté z Děčína a České Lípy.

Adama Zdobinského, Jana Drobečka a Jakuba Kolka nominoval Český svaz karate do soutěže v týmovém synchronizovaném cvičení KATA. „KATA je sestava úderů a kopů, která představuje boj proti imaginárnímu soupeři. My sestavu předvedeme jako tým,“ vysvětluje Adam Zdobinský.

Všichni tři sportovci se karate věnují v děčínském Relax klubu už řadu let. Všichni začínali před patnácti lety, coby malí kluci pod vedením Milana Veselého a Pavla Znamenáčka.

„Spolu jako tým cvičíme téměř deset let. Za tu dobu se z nás stali nejlepší přátelé. Přes národní soutěže jsme se postupně vypracovali až na posty reprezentantů,“ popisuje úspěchy Adam.

Na kontě už mají 4. místo na Mistrovství Světa v Thajské Pattaye (2011), 1. místo na Mistrovství Evropy JKA (Japan Karate Association, poz.red.) v Praze (2012), 3. místo na Mistrovství Evropy JKA v německé Kostnici.

Cesta na mistrovství má však háček. Sportovci si ji musí zaplatit sami. „Český Svaz JKA v tuto chvíli nemá možnosti na to, aby nám poskytl jakoukoliv finanční pomoc. Nemyslím si, že by ČSTV na tento sport úplně zapomínal, ale převážnou část dotací poskytuje olympijským sportům. Neolympijské zůstávají v pozadí, což může být škoda pro diváky," dodává Adam Zdobinský.

Rozpočet už mají zpracovaný, každého vyjde cesta na mistrovství na padesát tisíc korun. „Šetříme a samozřejmě spoléháme na sponzory, že nám některý se zaplacením cesty do Japonska pomůže.“

Zdroj: Autor: Alice Klaubenschalková / 5plus2.cz

Sdílet článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace